Kancelaria radców prawnych i adwokatów

Sprawdź, co możemy Ci zaoferować

Kancelaria radców prawnych i adwokatów

Nasza Kancelaria posiada siedzibę w centrum Łodzi. Prowadzone przez nas działania sięgają jednak daleko poza granice miasta, obejmując całe województwo łódzkie i mazowieckie. Świadczenie usług drogą elektroniczną pozwala nam także na współpracę z Klientami z całej Polski, a nawet z zagranicy – pod warunkiem, że podejmowane sprawy dotyczą prawa polskiego lub unijnego.

Świadczymy kompleksowe usługi prawne na najwyższym poziomie. W sposób indywidualny podchodzimy do sprawy każdego Klienta, oferując pełne zaangażowanie oraz zrozumienie w problemach natury prawnej. Stale współpracujemy ze specjalistami z innych dziedzin, elastycznie dopasowując się do dzisiejszych realiów i potrzeb osób, które zwracają się do nas z prośbą o pomoc.

Należymy do organizacji dla przedsiębiorców, aby być bliżej naszych Klientów i jak najlepiej rozumieć ich oczekiwania. Posiadamy szerokie doświadczenie, które pozwala nam na podjęcie każdej sprawy. 

Kim jesteśmy?

radca prawny

Marta Sobczak

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka programu mobilności studentów i doktorantów MOST na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. W okresie studiów była wolontariuszką łódzkiego oddziału fundacji Academia Iuris, udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej osobom niezamożnym. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z uznanymi kancelariami adwokackimi oraz kancelariami radców prawnych, jak również w ramach własnej działalności, świadcząc jako radca prawny pomoc na rzecz Klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, obsłudze podmiotów gospodarczych oraz zagadnieniach dotyczących zatrudniania cudzoziemców. Posiada bogate doświadczenie procesowe w sprawach rozwodowych, pracowniczych i odszkodowawczych. Jako radca prawny działa aktywnie pro publico bono.

Biegle włada językiem angielskim oraz posługuje się językiem rosyjskim.

+48 570-891-021 m.sobczak@sobczak-maciejewska.pl

radca prawny

Małgorzata Maciejewska

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów była stypendystką programu Erasmus na włoskim uniwersytecie Universitá degli studi di Macerata, gdzie zetknęła się z prawem włoskim oraz europejskim. Aplikację radcowską ukończyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Pracowała i praktykowała w kilku poznańskich i łódzkich kancelariach o różnych profilach i specjalizacjach. Dzięki temu udało jej się zebrać szerokie doświadczenie i wyrobić sobie pogląd na to, w jaki sposób chce prowadzić własną kancelarię.

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących danych osobowych, prawie spadkowym i prawie pracy. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu przetwarzania danych osobowych oraz pełni funkcję inspektora ochrony danych. Zajmuje się także prawem rodzinnym, konsumenckim, ubezpieczeń społecznych, własności intelektualnej, cywilnym i administracyjnym. Posiada doświadczenie zarówno w obsłudze przedsiębiorców, jak i osób prywatnych – w tym Klientów zagranicznych. 

Biegle włada językiem angielskim, posługuje się również językiem włoskim, a w podstawowym zakresie – rosyjskim i niemieckim.

+48 517-562-083 m.maciejewska@sobczak-maciejewska.pl

adwokat

Małgorzata Zając

Adwokat wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończeniu studiów pełniła funkcję p.o. asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Widzewa oraz w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia. Następnie rozpoczęła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi i zdała egzamin adwokacki. Doświadczenie zdobywała już w trakcie studiów w prestiżowych kancelariach w Łodzi, a po zdanym egzaminie zawodowym założyła własną kancelarię.

Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, budowlanym, spadkowym, cywilnym, zamówień publicznych oraz karnym. Prowadzi kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych, jednostek sektora finansów publicznych oraz Klientów indywidualnych. 

Włada językiem angielskim.

+48 601-756-898 m.zajac@sobczak-maciejewska.pl

Jak działamy?

01

Analiza

Analizujemy powierzoną nam sprawę, starając się dokładnie rozpoznać określoną sytuację oraz jej tło.

02

Propozycja

Przedstawiamy wstępne wnioski oraz ofertę, proponując zastosowanie konkretnych rozwiązań.

03

Działanie

Podejmujemy działania dążące do rozwiązania danego problemu.

04

Wsparcie

Udzielamy wsparcia niezbędnego po zakończeniu sprawy

Nasze wartości

W naszej pracy kierujemy się przede wszystkim uczciwością i sumiennym podejściem do wykonywanych obowiązków. Wśród wyznawanych przez nas wartości na pierwszym miejscu zawsze stoją bezpieczeństwo, zaufanie oraz interes naszego Klienta. W każdym problemie prawnym oferujemy pełne wsparcie oraz zrozumienie. Stale dbamy o nasz rozwój osobisty, by móc sprostać każdej sprawie powierzanej w nasze ręce. W trosce o osoby szczególnie potrzebujące angażujemy się w działania pro publico bono, podejmując aktywności związane ze świadczeniem nieodpłatnych porad prawnych w Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, jak również poprzez organizację nieodpłatnych warsztatów edukacyjnych MAMY prawo!, dedykowanych kobietom w ciąży, kobietom karmiącym dziecko oraz matkom i ojcom przebywającym na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, ojcowskim lub wychowawczym, poświęconych zagadnieniom z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Ostatnio na blogu