Obsługa prawna branży medycznej i farmaceutycznej
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Obsługa prawna branży medycznej i farmaceutycznej

Prowadzisz własny gabinet lekarski lub przychodnię i potrzebujesz pomocy prawnika? Nasza Kancelaria w Łodzi oferuje kompleksową obsługę prawną podmiotów z branży medycznej i farmaceutycznej. Sprawy wszystkich naszych Klientów prowadzimy z pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do każdego problemu prawnego. 

  • Obsługa prawna branży medycznej
  • Obsługa prawna branży farmaceutycznej
  • Główny Inpektorat Sanitarny
  • Działalność lecznicza
  • Podmioty lecznicze

Zaufali nam
Często zadawane pytania

Potrzebujesz informacji prawnych z zakresu branży medycznej lub farmaceutycznej? Przeczytaj odpowiedzi na pytania, które często zadają Klienci naszej Kancelarii. Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do osobistego kontaktu. Radca prawny lub adwokat udzielą pomocnych wskazówek.

Suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Nie jest on produktem leczniczym. Do wprowadzenia suplementu diety na rynek nie jest potrzebne uzyskanie zezwolenia, jak w przypadku leków. Konieczne jest jednak dokonanie powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego. W tej kwestii często okazuje się przydatna profesjonalna porada prawna.

Podmiot działający na rynku spożywczym i chcący wprowadzić suplement diety na ten rynek, powinien dokonać powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego i zawrzeć w nim kilka istotnych informacji. Są to: nazwa produktu oraz jego producenta, postać produktu, w jakiej jest on wprowadzany do obrotu, wzór oznakowania w języku polskim, kwalifikacja/rodzaj środka spożywczego, skład jakościowy obejmujący dane dotyczące składników zawartych w produkcie, w tym substancji czynnych, skład ilościowy składników, a także imię i nazwisko albo nazwę, adres oraz numer identyfikacji podatkowej podmiotu powiadamiającego o pierwszym wprowadzeniu do obrotu. 

Działalność lecznicza lekarzy może być wykonywana w formie jednoosobowej działalności gospodarczej jako indywidualna praktyka lekarska, indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w miejscu wezwania, indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska, indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska wyłącznie w miejscu wezwania, indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w zakładzie leczniczym na podstawie umowy z podmiotem leczniczym prowadzącym ten zakład lub indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska wyłącznie w zakładzie leczniczym na podstawie umowy z podmiotem leczniczym prowadzącym ten zakład, a także w formie spółki cywilnej, spółki jawnej albo spółki partnerskiej jako grupowa praktyka lekarska.

Należy również pamiętać o podmiotach leczniczych, które mogą zatrudniać lekarzy i pielęgniarki. Są to przedsiębiorcy prowadzący działalność we wszelkich formach przewidzianych prawem, czyli również spółek z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółek komandytowych. 

Utworzenie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej następuje w drodze rozporządzenia, zarządzenia albo uchwały właściwego organu podmiotu tworzącego. Przy tworzeniu samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej należy uwzględnić konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli oraz racjonalnej organizacji opieki zdrowotnej. Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej powinien zostać wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Z chwilą dokonania wpisu uzyskuje on osobowość prawną.

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu