Obsługa prawna branży odzieżowej
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Obsługa prawna branży odzieżowej

Jesteś właścicielem marki odzieżowej i potrzebujesz prawnika? Nasza Kancelaria w Łodzi oferuje kompleksową obsługę prawną branży odzieżowej. Gwarantujemy pełne zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego Klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu świadczymy usługi prawne na najwyższym poziomie.

  • Obsługa prawna branży odzieżowej
  • Rejestracja wzoru przemysłowego
  • Sprawy o plagiat
  • Ochrona praw autorskich
  • Zatrudnianie cudzoziemców

Zaufali nam
Często zadawane pytania

Masz wątpliwości prawne związane z branżą odzieżową? Zapoznaj się z odpowiedziami na pytania, które często zadają Klienci naszej Kancelarii. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy do osobistego kontaktu z nami.

Wzór przemysłowy to nowa i posiadająca indywidualny charakter postać wytworu lub jego części, nadana mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, fakturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację.

Na wzór przemysłowy udzielane jest prawo z rejestracji. Dzięki uzyskaniu takiego prawa uprawniony ma prawo do wyłącznego korzystania z wzoru przemysłowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Polski. Uprawniony może zakazać osobom trzecim wytwarzania, oferowania, wprowadzania do obrotu, importu, eksportu lub używania wytworu, w którym wzór jest zawarty bądź zastosowany, lub składowania takiego wytworu dla takich celów.

Aby zarejestrować wzór przemysłowy należy dokonać odpowiedniego zgłoszenia w Urzędzie Patentowym. Zgłoszenie takie powinno obejmować podanie zawierające co najmniej oznaczenie zgłaszającego, określenie przedmiotu zgłoszenia oraz wniosek o udzielenie prawa z rejestracji, a także ilustrację wzoru przemysłowego. Ilustracja wzoru przemysłowego to np. rysunek, fotografia, próbka materiału włókienniczego. Jednym zgłoszeniem wzoru przemysłowego mogą być objęte różne odmiany tego wzoru (czyli odrębne postacie wytworu mające wspólne cechy istotne). W jednym zgłoszeniu można ująć maksymalnie 10 odmian wzoru przemysłowego, chyba że odmiany te tworzą w całości komplet wytworów.

Osobie, której autorskie prawa majątkowe zostały naruszone, przysługują pewne roszczenia. Może ona żądać od osoby, która naruszyła te prawa zaniechania naruszania, usunięcia skutków naruszenia, naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych albo poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności, a w przypadku, gdy naruszenie jest zawinione – trzykrotności stosownego wynagrodzenia, które w chwili jego dochodzenia byłoby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie z utworu, oraz wydania uzyskanych korzyści. Niezależnie od tych roszczeń, uprawniony może domagać się także jednokrotnego albo wielokrotnego ogłoszenia w prasie oświadczenia o odpowiedniej treści i formie lub podania do publicznej wiadomości części albo całości orzeczenia sądu wydanego w rozpatrywanej sprawie, w sposób i w zakresie określonym przez ten sąd. Skuteczny adwokat lub radca prawny z naszej Kancelarii pomoże w wyegzekwowaniu przysługujących z tytułu naruszenia majątkowych praw autorskich roszczeń.

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu