Obsługa prawna szkół językowych
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Obsługa prawna szkół językowych

Prowadzisz własną szkołę językową i szukasz prawnika? W zakresie usług naszej Kancelarii w Łodzi znajduje się obsługa prawna szkół językowych. Wieloletnie doświadczenie i pełne zaangażowanie w sprawę każdego Klienta sprawiają, że nasze usługi stoją na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest dbałość o interes każdego Klienta Kancelarii.

  • Obsługa prawna szkół językowych.
  • Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej
  • Sporządzanie i weryfikacja umów z lektorami
  • Prawo autorskie i prawa pokrewne
  • Zatrdnianie cudzoziemców
  • RODO

Zaufali nam
Często zadawane pytania

Szukasz informacji dotyczących kwestii prawnych prowadzenia szkoły językowej? Przeczytaj odpowiedzi na pytania, które często zadają Klienci naszej Kancelarii. Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do osobistego kontaktu. Prawnicy udzielą niezbędnych wskazówek.

W ramach działalności dydaktycznej w szkole językowej jest możliwe korzystanie z materiałów chronionych prawem autorskim. Na potrzeby zilustrowania treści przekazywanych w celach dydaktycznych lub w celu prowadzenia działalności naukowej można korzystać z rozpowszechnionych utworów w oryginale i w tłumaczeniu oraz zwielokrotniać w tym celu rozpowszechnione drobne utwory lub fragmenty większych utworów. W przypadku publicznego udostępniania utworów w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym korzystanie z nich jest dozwolone wyłącznie dla ograniczonego kręgu osób uczących się, nauczających lub prowadzących badania naukowe.

Z lektorem szkoły językowej może zostać zawarta, oprócz umowy o pracę, także umowa zlecenia. Niezbędna jest dokładna analiza, jaki charakter ma mieć planowana współpraca z lektorem. Jeżeli umowa zawiera istotne elementy stosunku pracy, umowa taka może zostać uznana za umowę o pracę, nawet jeśli zostanie nazwana umową zlecenia. Samo jednak określenie w umowie zlecenia miejsca oraz czasu świadczenia usług nie będzie jeszcze pociągało za sobą takiego ryzyka. Co do zasady nie będziemy mogli jednak z lektorem zawrzeć umowy o dzieło, gdyż jest to umowa rezultatu - przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła. W przypadku prowadzenia zajęć w szkole językowej lektor nie zobowiązuje się do konkretnego rezultatu – tzn. nie zapewnia, że słuchacze nabędą wiedzę oraz umiejętności. Zobowiązuje się on jedynie do tego, że z należytą starannością będzie próbował przekazać tę wiedzę. Dlatego też umowa łącząca szkołę językową i lektora powinna być umową o pracę albo umową zlecenia.

Aby założyć szkołę językową nie musimy starać się o specjalne pozwolenie. Wystarczy, że – w zależności od wybranej formy prawnej - zarejestrujemy naszą działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

Prawo nie przewiduje wymaganej formy działalności gospodarczej dla prowadzenia szkoły językowej. Może to być więc każda preferowana przez nas forma, np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka z o.o.). Prawnicy z naszej Kancelarii pomogą wybrać najlepszą formę działalności.

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu