Sprawy o zasiedzenie
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować

Prawo własności danej nieruchomości można nabyć poprzez umowy sprzedaży, darowiznę, dożywocie, dziedziczenie oraz przez instytucję zasiedzenia. Nabycie prawa do własności, współwłasności lub służebności nie następuje wskutek podpisania umowy, lecz na podstawie przepisów prawa oraz na skutek upływu czasu.

Do zasiedzenia nieruchomości Łódź (grunty, grunty będące w użytkowaniu wieczystym, budynki, nieruchomość lokalowa) konieczne jest jednoczesne spełnienie przesłanek:

  • posiadanie samoistne - gdy posiadacz traktuje nieruchomość tak, jakby był już jej właścicielem tzn. dba o nią, zajmuje się nią i manifestuje otoczeniu swoje władanie, czerpie korzyści, ale także ponosi wszelkie obciążenia,
  • upływ nieprzerwanego określonego czasu - 20 lat w przypadku zasiedzenia w dobrej wierze, 30 lat w przypadku zasiedzenia w złej wierze (do okresu posiadania dolicza się czas posiadania przez poprzednika prawnego).

Oceny dobrej lub złej wiary posiadacza dokonuje sąd. Kluczowym dla dokonania oceny jest moment i okoliczności towarzyszące objęciu nieruchomości w posiadanie. Zasiedzenia w dobrej wierze są rzadko spotykane, trudno bowiem spełnić warunki tj. przeświadczenie o istnieniu prawa, błędność tego przeświadczenia oraz możliwość usprawiedliwienia błędu w danych okolicznościach. Zdecydowana większość przypadków zasiedzenia to zasiedzenia nieruchomości w złej wierze i mamy z nimi do czynienia zazwyczaj w sprawach spadkowych (gdy jeden ze spadkobierców przejmuje nieruchomość w posiadanie lekceważąc prawo innych spadkobierców).

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu