Mobbing
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Czujesz, że jesteś ofiarą mobbingu i nie wiesz, gdzie możesz uzyskać pomoc? Nasza Kancelaria zajmuje się sprawami związanymi z mobbingiem. Do każdego naszego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i delikatny. Zawsze mamy na celu łagodny przebieg sprawy oraz pomyślne jej rozwiązanie. Zapewniamy przy tym pełną dyskrecję i zrozumienie. 

  • Sprawy o zadośćuczynienie z tytułu rozstroju zdrowia w wyniku mobbingu
  • Sprawy o odszkodowanie z tytułu rozwiązania umowy o pracę z powodu mobbingu

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Szukasz informacji dotyczących kwestii związanych z mobbingiem pracowniczym? Sprawdź odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają Klienci naszej Kancelarii. Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do osobistego kontaktu z nami, aby uzyskać więcej pomocnych wskazówek.

Mobbing jest szczególnym przejawem naruszania godności pracownika. Jego istotą jest uporczywe i długotrwałe nękanie lub zastraszanie pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące poniżenie lub jego ośmieszenie, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu pracowniczego. Jeśli więc np. Twój pracodawca lub współpracownik ośmiesza Cię przed całym zespołem pracowników i robi to notorycznie – prawdopodobnie jesteś ofiarą mobbingu.

Mobberem, czyli osobą, która dopuszcza się mobbingu, może być nie tylko pracodawca. Może nim być również inny przełożony, współpracownik tego samego szczebla, a nawet podwładny. Błędne jest więc przekonanie, że mobberem może być tylko pracodawca. Co ciekawe, pracodawca w każdym wypadku ma obowiązek przeciwdziałania mobbingowi – będzie on więc ponosił odpowiedzialność z tytułu naruszenia tego obowiązku także wtedy, jeśli mobberem nie jest on sam, lecz inna osoba. Pracodawca może przeciwdziałać mobbingowi np. umożliwiając składanie skarg, zapewniając jednocześnie pracownikowi pełną dyskrecję i zrozumienie.

Mobbing nie jest tym samym, co dyskryminacja. Dyskryminacja to różnicowanie sytuacji poszczególnych pracowników ze względu na kryteria dyskryminujące, czyli np. płeć, rasę, religię, kraj pochodzenia. Istotą mobbingu jest długotrwałe i uporczywe nękanie pracownika. Jednorazowy incydent nie może być więc nazwany mobbingiem. Natomiast dyskryminacja pracownicza może być zachowaniem jednorazowym i co ważne, może wystąpić także na etapie rekrutacji na dane stanowisko. Mobbing musi być udowodniony przez jego ofiarę, natomiast w przypadku dyskryminacji to pracodawca musi udowodnić, że do zachowań dyskryminujących nie doszło.

Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. Natomiast pracownik, który wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Prawnicy z naszej Kancelarii w Łodzi udzielą profesjonalnej pomocy prawnej w tych kwestiach.

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu