Reprezentacja przed sądem pracy
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Reprezentacja przed sądem pracy

Potrzebujesz pełnomocnika w sprawie z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych? Nasza Kancelaria w Łodzi oferuje profesjonalną reprezentację Klientów przed sądem pracy. Do każdej sprawy podchodzimy w sposób indywidualny i rzetelny. Zawsze mamy na celu łagodne oraz pomyślne dla naszego Klienta rozwiązanie problemu.

  • Reprezentacja w sprawach z zakresu prawa pracy
  • Reprezentacja w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Szukasz informacji dotyczących postępowania przed sądem pracy? Zapoznaj się z odpowiedziami na pytania, które najczęściej zadają Klienci naszej Kancelarii. Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do osobistego kontaktu z nami. W naszej Kancelarii uzyskasz profesjonalne i szczegółowe porady prawne.

Dochodzenie roszczeń przez pracownika jest możliwe na drodze postępowania sądowego. Jednak przed skierowaniem sprawy na drogę sądową może on zażądać wszczęcia postępowania pojednawczego. Jest ono prowadzone m.in. przed komisją pojednawczą, która może  działać u każdego pracodawcy. 

Pełnomocnikiem pracownika może być m.in. radca prawny lub adwokat. Nasza Kancelaria oferuje reprezentację przed sądem pracy. Nasze usługi obejmują zarówno prawo pracy, jak i prawo ubezpieczeń społecznych. Udzielamy profesjonalnych porad prawnych, a także sporządzamy pisma procesowe. Pisma procesowe to pisma kierowane przez uczestników postępowania do organów procesowych i egzekucyjnych, obejmujące swoją treścią wnioski i oświadczenia tych uczestników składane poza  posiedzeniem. Naszym celem jest zapewnienie każdemu Klientowi Kancelarii poczucia bezpieczeństwa i odpowiedniego przygotowania przed ewentualnym postępowaniem sądowym. 

Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę należy wnieść bezpośrednio do sądu pracy w terminie 21 dni. Termin ten liczymy od dnia doręczenia pracownikowi pisma wypowiadającego umowę o pracę. W ciągu 21 dni należy wnieść do sądu pracy także żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania (tym razem termin ten liczymy od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia umowy o pracę), natomiast żądanie nawiązania umowy o pracę wnosi się do sądu pracy również w terminie 21 dni, ale tym razem od dnia doręczenia zawiadomienia o odmowie przyjęcia do pracy.

Jeśli pracownik nie dokonał powyższych czynności w terminie, może złożyć do sądu pracy wniosek o przywrócenie terminu. Ważne jest jednak, aby przyczyna uchybienia terminu nie była przez pracownika zawiniona. Wniosek taki składa się w ciągu 7 dni od dnia ustania przyczyny uchybienia terminu. Należy w nim uprawdopodobnić okoliczności uzasadniające przywrócenie terminu, któremu pracownik uchybił. W profesjonalnym sformułowaniu wniosku oraz nadaniu mu odpowiedniego biegu pomagają prawnicy z naszej Kancelarii. 

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu