Ubezpieczenia społeczne
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Ubezpieczenia społeczne

Potrzebujesz porady prawnej dotyczącej ubezpieczeń społecznych? Nasza Kancelaria w Łodzi oferuje swoim Klientom kompleksową pomoc prawną. Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych należą do naszych specjalizacji. Sprawą każdego Klienta zajmujemy się w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Cechuje nas wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm oraz dbałość o interes każdego Klienta.

  • Ubezpieczenie emerytalne
  • Ubezpieczenie rentowe
  • Ubezpieczenie chorobowe
  • Ubezpieczenie wypadkowe

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Potrzebujesz informacji dotyczących ubezpieczeń społecznych? Zapoznaj się z odpowiedziami na pytania, które często zadają Klienci naszej Kancelarii. Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do kontaktu osobistego. Radca prawny lub adwokat z naszej Kancelarii udzielą profesjonalnej porady prawnej.

W przypadku, gdy dana osoba nie jest objęta obowiązkowo ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym, ma prawo do tego, aby samodzielnie zgłosić się do tych ubezpieczeń i wówczas opłacać składki dobrowolnie. Może to zrobić, jeśli mieszka w Polsce lub jeśli nie mieszka w Polsce, lecz była wcześniej objęta obowiązkowo ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym na terenie kraju, lub jeśli osoba ta nie mieszka w Polsce, ale mają do niej zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

W pewnych przypadkach organ rentowy (ZUS lub KRUS) uznaje, że nie doszło do objęcia ubezpieczeniem społecznym mimo terminowego opłacania składek w prawidłowej wysokości. Może się tak wydarzyć na przykład wtedy, gdy organ rentowy uzna, że wykonywanie działalności gospodarczej jest pozorne. Niepodleganie ubezpieczeniom społecznym organ stwierdza w drodze decyzji administracyjnej, od której przysługuje skarga do sądu okręgowego. Prawnicy z naszej kancelarii z sukcesem reprezentują klientów w teo typu sprawach w postępowaniach sądowych.

W przypadku dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego ubezpieczony może z niego zrezygnować (zostać wyłączonym). Ubezpieczenie ustaje w dniu, który został wskazany we wniosku o wyłączenie z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Nie może być to jednak dzień wcześniejszy niż ten, w którym wniosek został złożony. Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ustaje także w pierwszym dniu miesiąca, jeśli składka nie została uiszczona w terminie albo gdy została uiszczona w niepełnej wysokości. Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ustaje również w dniu, w którym przestaje istnieć tytuł do podlegania mu, np. wygaśnie umowa zlecenia.

Nie każdy obowiązkowo podlega wszystkim rodzajom ubezpieczeń społecznych– przystąpienie do ubezpieczenia chorobowego może być zarówno dobrowolne, jak i obowiązkowe - w zależności od tytułu objęcia ubezpieczeniami społecznymi. Jest ono obowiązkowe w przypadku pracowników, tak jak ubezpieczenie rentowe, emerytalne oraz wypadkowe. Ubezpieczenie chorobowe jest natomiast dobrowolne dla osób, które są zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych (np. na podstawie umowy agencyjnej, umowy o świadczenie usług, umowy zlecenia), a także dla osób, które współpracują przy wykonywaniu tych umów. Ubezpieczenie chorobowe ma dobrowolny charakter również dla osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, lub które współpracują przy jej prowadzeniu, a także dla osób objętych ubezpieczeniami społecznymi na innej podstawie, np. dla duchownych.

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu