Prawo rodzinne
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Prawo rodzinne Łódź

Chcesz rozwodu z orzeczeniem o winie? A może chcesz podwyższyć wysokość alimentów zasądzonych na rzecz dzieci? Nasza Kancelaria specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Nasi prawnicy zawsze indywidualnie podchodzą do każdego zagadnienia, mając na uwadze łagodny i szybki przebieg całej sprawy. Gwarantujemy pełną dyskrecję oraz profesjonalizm. 

  • Rozwód i separacja
  • Podział majątku
  • Władza rodzicielska
  • Alimenty
  • Kontakty z dzieckiem

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Masz wątpliwości dotyczące sprawy z zakresu prawa rodzinnego? Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Klientów naszej Kancelarii pytania. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu osobistego.

Orzeczenie rozwodu z wyłącznej winy jednego z małżonków wymaga stwierdzenia, czy małżonek ten dopuścił się naruszenia podstawowych obowiązków małżeńskich. Przesłanki, które sąd bierze pod uwagę w takich sprawach to np. zdrada małżeńska, stosowanie przemocy, uzależnienie od alkoholu lub narkotyków, opuszczenie współmałżonka, bezczynny tryb życia itp. 

Aby sąd mógł wydać wyrok rozwodowy, muszą zostać spełnione pewne przesłanki. Przede wszystkim musi nastąpić zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Nawet jednak jeśli ten warunek zostanie spełniony, sąd może w pewnych przypadkach odmówić orzeczenia rozwodu. Po pierwsze, gdy na skutek orzeczenia rozwodu mogłoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków lub z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Po drugie, sąd nie orzeknie rozwodu, jeżeli żąda go ten małżonek, który jest wyłącznie winny rozkładu pożycia (jeśli jednak drugi małżonek zgodzi się na rozwód lub jego odmowa jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego, wówczas sąd wyda wyrok rozwodowy). 

Po orzeczeniu rozwodu, który definitywnie rozwiązuje małżeństwo, każdy z byłych małżonków może wstąpić w nowy związek małżeński. W przypadku separacji jednak jest to niedopuszczalne, ponieważ małżeństwo formalnie nadal trwa. 

Prawo rodzinne to dziedzina obejmująca sprawy, w które bardzo często zaangażowane są małoletnie dzieci. Często zdarza się tak, że rodzice dziecka rozstają się i rodzic, u którego dziecko przebywa na stałe, nie życzy sobie utrzymywania kontaktów byłego partnera z dzieckiem. Warto jednak pamiętać, że ograniczyć kontakty z dzieckiem można tylko poprzez orzeczenie sądowe. Aby takie uzyskać, należy złożyć odpowiedni wniosek o ograniczenie bądź zakazanie kontaktów z dzieckiem. Radca prawny lub adwokat z naszej Kancelarii udzieli w tym zakresie profesjonalnej pomocy prawnej.

Samo pozbawienie władzy rodzicielskiej nie jest równoznaczne z zakazem utrzymywania kontaktów z dzieckiem. Sąd może ograniczyć albo zakazać rodzicowi kontaktów z dzieckiem, ale samo pozbawienie władzy rodzicielskiej nie jest do tego podstawą. Jest wręcz wskazane, aby rodzic utrzymywał z dzieckiem kontakty.

Sąd, ustalając wysokość alimentów, bierze pod uwagę różne czynniki. Musi dokładnie zbadać usprawiedliwione potrzeby osoby uprawnionej do alimentów, a także możliwości zarobkowe oraz majątkowe osoby zobowiązanej do alimentów. W przypadku alimentów zasądzonych na rzecz dziecka, sąd bierze pod uwagę również to, w jakim wymiarze każdy z rodziców sprawuje osobistą pieczę nad dzieckiem. Wysokość alimentów musi być więc odpowiednio wyważona.

Sąd, ustalając obowiązek alimentacyjny, wyznacza także wysokość alimentów. Jeśli jednak po czasie okaże się, że okoliczności uległy zmianie, można wystąpić o podwyższenie bądź obniżenie alimentów, a także o uchylenie lub stwierdzenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Prawnicy z naszej Kancelarii w Łodzi udzielają profesjonalnych porad prawnych w tego typu sprawach.

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu