Kontakty z dzieckiem
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Kontakty z dzieckiem

Były małżonek lub partner utrudnia Ci kontakty z dzieckiem? Chcesz sądownie ustalić warunki kontaktowania się z dzieckiem? Oferujemy profesjonalne doradztwo prawne w tego typu sprawach. Działamy z pełnym zaangażowaniem, dążąc do najlepszego i szybkiego rozwiązania sporu. Jednocześnie na pierwszym miejscu zawsze stawiamy dobro dziecka. 

  • Ustalenie kontaktów z dzieckiem
  • Zakaz utrzymywania kontaktów z dzieckiem
  • Ograniczenie kontaktów z dzieckiem
  • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Masz wątpliwości dotyczące ustalania kontaktów z dzieckiem? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli jakieś kwestie nadal Cię nurtują, skontaktuj się z nami osobiście.

Utrzymywanie kontaktów z dzieckiem to nie tylko prawo, ale również obowiązek każdego rodzica. Rodzic realizuje swoje prawo do kontaktów z dzieckiem nie tylko poprzez spotykanie się z nim, odwiedzanie go, ale także porozumiewanie się na odległość za pomocą różnych środków komunikacji.

Nawet jeśli sąd orzekł o pozbawieniu rodzica władzy rodzicielskiej, nie oznacza to automatycznie, że kontakty między nim, a dzieckiem są niedozwolone. Dopóki sąd wyraźnie nie ograniczy bądź nie zakaże kontaktów z dzieckiem, są one jak najbardziej dopuszczalne, a nawet wskazane. 

Sąd orzeka o zakazie kontaktowania się z dzieckiem, jeśli utrzymywanie takich kontaktów poważnie zagraża dobru dziecka bądź je narusza. Ograniczenie kontaktów między rodzicem a dzieckiem może natomiast nastąpić, jeśli wymaga tego dobro dziecka. Sprawy rodzinne wymagają więc zawsze przestrzegania naczelnej zasady, jaką jest dobro dziecka – przy prowadzeniu spraw kieruje się nią także każdy radca prawny oraz adwokat z naszej Kancelarii.

Ograniczenie kontaktów z dzieckiem może polegać na różnego rodzaju restrykcjach. Sąd może m.in. zakazać zabierania dziecka poza miejsce jego stałego pobytu, zezwolić na spotykanie się z dzieckiem tylko w obecności drugiego rodzica, czy zakazać porozumiewania się z dzieckiem na odległość. Do sądu można złożyć wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Profesjonalne pismo sformułuje prawnik w naszej Kancelarii w Łodzi.

Ograniczenie kontaktów z dzieckiem bądź całkowite ich zaprzestanie może mieć podstawy tylko w orzeczeniu sądowym. W innym przypadku utrudnianie kontaktów między rodzicem, a dzieckiem jest niedopuszczalne. Gdy taka sytuacja ma miejsce, należy złożyć odpowiedni wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem do sądu. Początkowo sąd może jedynie wydać ostrzeżenie, w którym zaznacza, że jeśli rodzic nadal będzie utrudniał kontakty z dzieckiem, zostanie wobec niego zastosowana kara pieniężna. Jeśli rodzic jednak nadal nie stosuje się do wytycznych sądu, zostanie wobec niego zastosowana odpowiednia kara. Jej wysokość jest zależna m.in. od wysokości zarobków rodzica utrudniającego kontakty.

W miarę możliwości rodzice powinni samodzielnie porozumieć się co do warunków utrzymywania kontaktów z dzieckiem przez rodzica, u którego dziecko stale nie przebywa. Powinni przy tym kierować się dobrem dziecka, a dodatkowo uwzględniać jego ewentualne rozsądne życzenia. Gdy rodzice nie potrafią porozumieć się w tej kwestii, rozstrzygnąć ją musi sąd opiekuńczy. Nasi prawnicy uczestniczą również w negocjacjach przedsądowych w sprawach kontaktów rodziców z dziećmi. 

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu