Rozwód i separacja
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Rozwód Łódź

Chcesz rozwodu lub separacji? A może dostałeś pozew rozwodowy i nie wiesz co dalej? Nasza Kancelaria świadczy profesjonalne usługi w sprawach małżeńskich, indywidualnie podchodząc do problemu każdego Klienta. Zapewniamy zaangażowanie w każdą sprawę oraz pełną dyskrecję. 

  • Rozwód z orzeczeniem o winie
  • Rozwód bez orzekania o winie
  • Orzeczenie separacji
  • Zniesienie separacji

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Szukasz informacji, dotyczących rozwodu bądź separacji? Przeczytaj pytania, które zadawane są najczęściej przez naszych Klientów. Jeśli nadal nie znasz odpowiedzi, zapraszamy do osobistego kontaktu z nami.

Rozwodu może zażądać każdy z małżonków, a zostanie on orzeczony przez sąd jeżeli nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Rozwód nie zostanie jednak orzeczony, jeśli na jego skutek miałoby dojść do naruszenia dobra wspólnych małoletnich dzieci małżonków lub jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Sąd nie orzeknie również rozwodu, jeśli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia (chyba że drugi małżonek zgodzi się na rozwód albo odmowa jego zgody na rozwód jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego).

Aby uzyskać rozwód należy złożyć pozew rozwodowy w odpowiednim sądzie okręgowym. Nasza Kancelaria w Łodzi oferuje pomoc prawną przy sporządzeniu pozwu oraz złożeniu go do odpowiedniego sądu.

Opłata, jaką należy złożyć w sądzie w tego typu sprawach jest stała i wynosi 600 złotych. Wynagrodzenie prawnika za pomoc prawną przy rozwodzie jest natomiast bardzo zróżnicowane. Zależy to od wielu czynników, np. od tego, jak bardzo strony są skonfliktowane oraz czy konieczne będzie orzekanie o winie, uregulowanie spraw związanych z małoletnimi dziećmi (np. takie kwestie jak alimenty, kontakty z dziećmi, władza rodzicielska, piecza nad dziećmi), a także od tego, czy jednocześnie z rozwodem zostanie dokonany podział majątku wspólnego małżonków. Sprawa rozwodowa może zakończyć się zarówno na pierwszej rozprawie, jak i trwać dużo dłużej. Radca prawny lub adwokat z naszej Kancelarii zadba o możliwie najszybszy przebieg sprawy.

Rozwód jest to definitywne rozwiązanie małżeństwa. Jeśli sąd prawomocnie orzeknie rozwód, nie można już cofnąć jego skutków. Separacja natomiast może zostać zniesiona, również orzeczeniem sądu. W przypadku rozwodu byli małżonkowie mogą wstąpić w inny związek małżeński. W czasie trwania separacji jest to natomiast niedopuszczalne.

Alimentów może zażądać małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia oraz który znalazł się w niedostatku (np. nie jest w stanie samodzielnie zapewnić sobie wyżywienia i zaspokoić innych podstawowych potrzeb). Sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec również, że małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego nawet wtedy, gdy nie znajduje się on w niedostatku (jeśli rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie jego sytuacji materialnej). Sąd, ustalając wysokość alimentów, bierze pod uwagę usprawiedliwione potrzeby uprawnionego małżonka, a także możliwości majątkowe i zarobkowe małżonka zobowiązanego do płacenia alimentów.

Małżonkowie mogą zawrzeć między sobą pisemne porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej nad ich wspólnymi dziećmi po rozwodzie. Sąd uwzględni to porozumienie przy ustalaniu, komu powierzyć władzę rodzicielską i jak ustalić kontakty z dzieckiem. Może przy tym powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej zarówno obojgu rodzicom, jak i tylko jednemu z nich. Jeśli małżonkowie posiadają więcej niż jedno wspólne dziecko, sąd kieruje się zasadą, że rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie.

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu