Władza rodzicielska
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować
Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Władza rodzicielska

Były małżonek lub partner chce pozbawić Cię władzy rodzicielskiej? A może chcesz odzyskać prawo do wykonywania jej nad Twoim dzieckiem? Jeśli szukasz pomocy prawnej, oferujemy kompleksowe usługi w tym zakresie. Zawsze dążymy do łagodnego i szybkiego przeprowadzenia sprawy, mając na uwadze przede wszystkim dobro dziecka. Gwarantujemy pełną dyskrecję, a także indywidualne podejście do każdego Klienta. 

  • Pozbawienie władzy rodzicielskiej
  • Ograniczenie władzy rodzicielskiej
  • Zawieszenie wykonywania władzy rodzicielskiej
  • Odzyskanie władzy rodzicielskiej

Wyróżnienia
Często zadawane pytania

Szukasz odpowiedzi na pytania dotyczące władzy rodzicielskiej? Być może rozwiejemy Twoje wątpliwości dzięki odpowiedziom na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania. Jeśli nadal nie jesteś pewny jakiejś kwestii, skontaktuj się z nami osobiście. Udzielimy profesjonalnej porady i pomocnych wskazówek.

Władza rodzicielska jest wykonywana poprzez sprawowanie opieki nad dzieckiem, reprezentowanie go, a także zarządzanie jego majątkiem. Obowiązki te są wykonywane przez rodziców do momentu, w którym dziecko osiągnie pełnoletniość. Każdy rodzic powinien wykonywać władzę rodzicielską, mając na uwadze przede wszystkim dobro dziecka. 

Sąd opiekuńczy pozbawia władzy rodzicielskiej, jeśli z jakiegoś powodu nie może być ona wykonywana, bądź wtedy, gdy rodzice nadużywają jej lub rażąco zaniedbują wykonywanie swoich obowiązków względem dziecka. Rażącym zaniedbywaniem władzy rodzicielskiej będzie np. uchylanie się od świadczeń alimentacyjnych. Sąd może także zawiesić wykonywanie władzy rodzicielskiej bądź ją ograniczyć. 

Aby pozbawić rodzica władzy rodzicielskiej należy złożyć odpowiedni wniosek do sądu. Pismo takie w sposób profesjonalny pomoże sformułować radca prawny lub adwokat w naszej Kancelarii. Należy je złożyć we właściwym sądzie rejonowym – w Łodzi będzie to Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa, bądź dla Łodzi-Śródmieścia. Sąd opiekuńczy może pozbawić rodzica władzy rodzicielskiej działając także z urzędu (np. jeśli policja zawiadomi sąd o nieprawidłowościach w jej wykonywaniu).

Samo pozbawienie władzy rodzicielskiej nie wiąże się z zakazem utrzymywania kontaktów z dzieckiem. Sąd może jednak je ograniczyć bądź nawet ich zakazać z ważnych powodów. Rodzic pozbawiony władzy rodzicielskiej nadal ma jednak obowiązek łożyć na utrzymanie swojego dziecka. Jeśli zatem na rodzica został nałożony wcześniej obowiązek alimentacyjny, nie wygasa on, gdy władza rodzicielska zostanie mu odebrana.

Rodzic, który chce odzyskać władzę rodzicielską nad dzieckiem powinien złożyć do sądu wniosek o przywrócenie jej.  W naszej Kancelarii pomożemy w fachowym sformułowaniu go i nadaniu mu prawidłowego biegu. 

Władza rodzicielska może być odebrana obojgu, bądź tylko jednemu z rodziców. Sąd może orzec o pozbawieniu władzy rodzicielskiej także w wyroku orzekającym rozwód, separację lub unieważnienie małżeństwa. 

Potrzebujesz porady? Umów się na spotkanie!
Zadzwoń

Dlaczego my?

01

Słuchamy i doradzamy

Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie każdej powierzonej nam sprawy. Wszelkie prawne zawiłości tłumaczymy tak, by stały się w pełni jasne i zrozumiałe dla naszych Klientów.

02

Dbamy o naszych Klientów

Naszym priorytetem są potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. W pełni angażujemy się we wszelkie działania mające na celu ich pomyślne rozwiązanie. Sumiennie wypełniamy swoje obowiązki, podporządkowując strategię działania korzyściom Klienta.

03

Działamy kompleksowo

W naszej pracy chętnie sięgamy po kreatywne rozwiązania – łączymy rzetelną wiedzę z innowacyjnym podejściem do kwestii prawnych. Współpracujemy ponadto z zespołem specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom sprawne rozwiązanie problemu.

04

Cenne doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie to owoc wieloletniej edukacji oraz pracy w zawodzie. Dzięki temu możemy zaoferować każdemu Klientowi najwłaściwsze rozwiązanie Jego problemu prawnego. Jednocześnie wciąż dbamy o swój rozwój osobisty, poszerzając naszą wiedzę na różnych płaszczyznach. 

Co mówią nasi klienci?

Ostatnio na blogu